Три дни след мощните трусове спасителни екипи от различни държави продължават да разчистват отломките на срутени сгради. В отделни случаи под развалините все още се откриват оцелели. В събота беше извадено живо 18-дневно бебе, което прекара дни под руините.
По официални данни до момента са загинали 1430 души. Само за последното денонощие броят на жертвите е нараснал с близо 500. По оценки на ООН около 50 хиляди души се водят изчезнали.
Роднини на затрупани хора настояват за спешна помощ с тежка техника. „Нямаме никаква тежка техника. Огромен брой спасители дойдоха да помогнат, но не могат да преместят тези тежки отломки сами“, казва Ана Анчета, чийто близък е в неизвестност.
Според Хосе Ортега, баща на изчезнало момиче, времето е решаващо. „Работим с всички сили вече четири дни, но има толкова много отломки. Предложиха ни кранове, но помощта не дойде. Трябва да използваме дневната светлина, защото нощем не се вижда нищо. Всяка секунда е от значение“, заяви той.
